Články‎ > ‎...‎ > ‎

Echo z PUMINu 2014

uverejnené 16. 5. 2014, 13:49 používateľom Jozef Možiešik   [ aktualizované 19. 5. 2014, 6:37 ]

Šaštín-Stráže – od piatku 2. do soboty 3. mája patrila národná bazilika Sedembolestnej Panny Márie a jej okolie už tradične púti miništrantov. V tomto roku sa na nej zúčastnila aj početná skupina z našej žilinskej diecézy v počte 102 miništrantov a dvaja duchovní pastieri. Boli sme veľmi milo prijatí Saleziánmi, ktorým chceme aj touto cestou poďakovať.

Po príchode do Šaštína nás prekvapil dážď. Rýchlo sme sa presunuli do areálu kláštora a tam nás všetci vrelo privítali. Keď sme si zložili svoje veci, pustili sme sa do toho, čo nás baví najviac – do futbalu. Prvý deň sme spoločne ukončili svätou omšou v bazilike. Následne sme sa pobrali spať. 

Na druhý deň ráno nás zobudila vrava sviežich miništrantov. Posilnili sme sa výdatnými raňajkami. Po nich sme sa spoločne stretli na nádvorí kláštora, kde nám saleziáni predstavili program. Starších zaujali workshopy na rôzne témy, mladších čakala katechéza a súťaže. Pokračovali sme slávnostnou svätou omšou za hojnej účasti širokej verejnosti. Na obed nás čakal teplý guláš. Po chutnom obede nás všetkých prekvapila návšteva dvojníka nášho bývalého hokejového reprezentanta Petra Bondru. V rýchlom kvíze sme mali možnosť vyhrať jeho vlastnú hokejku, s ktorou sám hrával. Nasledovalo vyhodnotenie futbalového turnaja a rozdanie cien. 

Miništrantská púť sa pomaly ale isto chýlila ku koncu. Rozlúčili sme sa, poďakovali sme, nastúpili sme do autobusov a odišli sme v mene Božom. Počas síce krátkeho pobytu sme zažili veľa pekných chvíľ, za ktoré patrí veľká vďaka všetkým, ktorí prispeli svojou službou k tomuto dielu. Ďakujeme a tešíme sa na spoločné stretnutie v budúcom roku.

Branislav Duhár