Články‎ > ‎...‎ > ‎

Ako bolo s Dominom v Čadci?

uverejnené 14. 2. 2014, 12:22 používateľom Jozef Možiešik   [ aktualizované 17. 2. 2014, 7:20 ]
S Dominom dejinami v Čadci

V sobotu 8. 2. 2014 sa v našej farnosti Čadca- mesto konalo tretie kolo miništrantskej súťaže „S Dominom diecézou“, ktorej sa zúčastnilo okolo 50 miništrantov zo všetkých kútov našej diecézy. Od deviatej do štrnástej sme toho stihli naozaj veľa. Po úvodnej registrácii sme sa rozdelili do skupín po piatich miništrantoch a získavali sme „kresťanov“ (body) na rôznych súťažných kvízových stanoviskách (pomenovaných podľa dekanátov našej diecézy). 

Dôležitú úlohu zohrávali nielen vedomosti, ale aj šťastie pri náhodnom vybratí si obtiažnosti otázok. Najzaujímavejšie bolo stanovisko, v ktorom sa bonusové kartičky s názvom „Čo prináša život“ premieňali na radosť alebo na smútok, pretože niekedy sa „kresťania“ na bodové kontá miništrantov len tak sypali a niekedy ich počet klesol aj o viac ako polovicu. Takže napätie, ako to všetko nakoniec dopadne, bolo až do konca. Žalúdky miništrantov veľmi potešila pizza (zjedli sme ich presne 40 :-). 

Pokiaľ naši animátori spočítavali získaných „kresťanov“ miništrantov zaujala aktivita nášho hosťa - pána farára Igora Čuntalu z farnosti Zákopčie. Víťazné tými si rozdelili naozaj zaujímavé ceny. 

Največšiu radosť mal isto výherca hlavnej ceny - obrovského terénneho auta na diaľkové ovládanie vid. foto).

J. LazovýS Dominom diecézou - výsledky súťaže

Comments